Ubezpieczenia na życie Ubezpieczenia na życie Ubezpieczenia finansowe Ubezpieczenia komunikacyjne Ubezpieczenia majątkowe

 
 
 

Prześlij mi kopię

Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenia na życie mają na celu zabezpieczenie przyszłości Twojej rodzinie lub firmie w przypadku ciężkiej choroby, wypadku, lub śmierci. Zawierając umowę ubezpieczenia na życie mamy pewność, że w wypadku naszej śmierci, rodzina otrzyma świadczenie, pozwalające jej na godne życie. Bardzo często ubezpieczenia na życie są wykorzystywane jako zabezpieczenie spłaty kredytu (suma ubezpieczenia jest równowarta wartości kredytu). W tym przypadku mamy gwarancję, że w przypadku naszej śmierci, rodzina będzie miała środki na spłatę kredytu.
Czasami nie zdajemy sobie nawet sprawy, że posiadamy ubezpieczenie na życie, gdyż nasz pracodawca chcąc zabezpieczyć się przed negatywnymi skutkami wypadków w trakcie lub w drodze do pracy - skorzystał z oferty grupowego ubezpieczenia na życie. W obecnych czasach polisy ochronne - ubezpieczenia na życie często są także produktem oszczędnościowym. W przypadku, gdy nie stanie się nam nic złego i nie spotka nas żaden nieszczęśliwy wypadek, możemy np. w wieku emerytalnym lat dostać świadczenie pieniężne, które będzie efektem tego, iż systematycznie odkładaliśmy, oszczędzliśmy pieniądze na polisie ubezpieczenia na życie.