Ubezpieczenia komunikacyjne Ubezpieczenia komunikacyjne Ubezpieczenia majątkowe Ubezpieczenia na życie Ubezpieczenia finansowe

 
 
 

Prześlij mi kopię

Ubezpieczenia komunikacyjne

Ubezpieczenie Autocasco w przeciwieństwie do OC jest ubezpieczeniem dobrowolnym.. Ubezpieczenie AC chroni nas m.in. przed finansowymi skutkami szkód, których sprawcami jesteśmy my sami lub powstały z przyczyn niezależnych od nas (kradzież, wandalizm, itp.).

Ubezpieczenie AC nabywamy zazwyczaj w tej samej firmie, w której mamy OC, gdyż ubezpieczyciele oferują  tzw. pakiety OC+AC, dzięki którym pakiet ma niższą cenę, niż OC i AC sprzedawane osobno. O ile ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i jego warunki są ściśle określone w ustawie, o tyle w ubezpieczeniu AC oferty poszczególnych firm różnią się od siebie znacząco.

Warto wiedzieć! Należy dokładnie przyjrzeć się warunkom ubezpieczenia AC i jego cenie, zanim wybierzemy odpowiednią ofertę AC.

Jeżeli nabywamy pojazd używany, sytuacja wygląda inaczej niż w przypadku ubezpieczenia OC. AC nie przechodzi razem z samochodem na nabywcę, a umowa jest po prostu rozwiązywana.

Wartoć wiedzie! Szkodę zgłaszamy u ubezpieczyciela, u którego mamy ubezpieczenie AC. Podobnie jak przy OC, w przypadku ubezpieczenia AC o dobrze jest dostarczyć ubezpieczycielowi dokumentację zdarzenia - zdjęcia z miejsca zdarzenia. Wystarczy telefon komórkowy którym wykonamy zdjęcia uszkodzonych pojazdów.